Ameliyatsız Genital Estetik Uygulamaları

Bir kadının hayatında doğum, kilo alıp-verme, yaşlanma, menopoz dönemindeki hormonal değişiklikler gibi birçok fizyolojik durum vajinal kanalın genişliğini ve gevşekliğini arttırabilir, pelvik tabana zarar verebilir, vajinal duvarın olması gereken ıslaklığını bozabilir. Bunlarla birlikte iç dudakların (labia minora) sarkması, dış dudakların (labia majora) dolgunluğunun kaybolması, gevşemesi, renk değişimi-kararma, idrar kaçırma, orgazm olamama, yetersiz uyarılma gibi sorunlar da oluşturabilir.
Kadının yaşam kalitesini, kendine olan güvenini ve cinselliğini etkileyen bu durumlar için çare arayan hastalar operasyon stresi, operasyon sonrası bakım ve bazı komplikasyonlar nedeniyle cerrahi işlemler yerine son 10 yıl içerisinde ameliyatsız tedavi yöntemlerini tercih ve talep etmektedir.
Cerrahinin yaşatacağı strese maruz kalmak istemeyen hastalar için günümüzde en doğru yaklaşım çeşitli enerji kaynaklarının kullanımı ile iç ve dış genital bölgede gençleştirme uygulamaktır.
Son derece hız kazanan bu eğilimde; kliniğimizde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanımız Op. Dr. Burçin Demirel tarafından radyofrekans enerji kayanağı kulanan FDA onaylı Ultra Femme 360’ın vajinal kanal ve dış genital bölgeye uygulanması ile elastin liflerinde kollajen üretiminin uyarılması ve yeni damarların oluşumu ile vajinal kanalda daralma, vajinal ıslanmada (lubrikasyon), cinsel uyarı ve doyumda artış sağlanır.
Ameilyatsız genital estetiğin uygulama alanları:
  • Dış genital bölgede Labia majora’da dolgunlaşma
  • Dış genital alanda Labia minora’da sıkılaşma, küçülme, yukarı kalkma
  • Dış genital alanda kısmi renk açılması
  • Vajina girişinin sıkılaşması
  • Vajinal kanalda daralma
  • Perinede sıkılaşma
  • Klitoriste kanlanma artışı
  • Cinsel duyarlılık artışı ve Orgazm kalitesinin artması
  • Stres inkontinasta, idrar kaçırmada tedavisi
Uygulama benzerlerine kıyasla 8 dakika gibi çok kısa bir sürede tamamlanır. Haftada 1 defa, 3 seans olarak uygulanır. Uygulama sırasında, ağrı, acı, kanama gibi olumsuzluklar yaşanmaz. Yan etkisi neredeyse yok olan bu uygulama ile igili yapılan çalışmalarda iyileşme süresinini olmaması, hastaların cinsel ilişki dahil tüm yaşantılarına kaldıkları yerden devam edebiliyor olması ve vajinal daralmada %80’lere, cinsel uyarı artışı ve idrar kaçırmada %70’lerin üzerinde ‘iyi’ ve ‘mükemmel’ olarak tarif edilen işlem yanıtlarının olması bu uygulamaya olan ilgi arttırmaktadır.

Dr. Burçin Demirel