Göğüs Hastalıkları | INTERMED

 

Göğüs Hastalıkları


İntermed Polikliniği Göğüs Hastalıkları Bölümü; bu alandaki hastalıkların teşhis ve tedavilerinde ileri teknik yöntemleri kullanılarak hastalarına hizmeti vermektedir.

İntermed Polikliniği Göğüs Hastalıkları Bölümü’nde; astım, allerjik solunum hastalıkları, akciğer embolisi, akciğerin enfeksiyon hastalıkları (pnömoni, bronşit), akciğer kanseri, akciğer zarı (plevra) hastalıkları, difüz akciğer hastalıkları (akciğer fibrozisi, Sarkoidoz), mesleksel ve çevresel akciğer hastalıkları, tüberküloz, uykuda solunum bozuklukları, sigaraya bağlı akciğer hastalıkları (kronik bronşit, amfizem) KOAH teşhis ve tedavisi yapılan hastalıklardır. Bronkoskopi işlemleri ve sigara bırakma tedavi programı medikal protokoller dâhilinde uygulanmaktadır.

İntermed Polikliniği Göğüs Hastalıkları Bölümü için; hafta içi 08:30 – 18:30, Cumartesi 09:00 – 16:00 saatleri arasında 0 212 444 1 633(MED) numaralı telefondan uzman hekimlerimize ulaşmak için randevu alabilirsiniz. Daha önce yapılmış tüm film ve tetkiklerinizi doktorunuza göstermek için yanınızda getirmeyi unutmayınız.

Doktorlarımız

Prof. Dr. Firuz Çelikoğlu

1958 İstanbul doğumlu olan doktorumuz yüksek öğrenimini 9 Eylül İzmir Tıp Fakültesi’nde tamamladı. Ğöğüs Hastalıkları ihtisasını İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa tıp Fakültesi ve New-York Üniversitesi Mount Sinai Tıp Okulunda yaptı. 1990 da bir yıl Londra , Royal Brompton Hastanesinde çalıştı. 1993 te Doçent olarak Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğretim üyesi oldu. Daha sonra akciğer kanseri konusundaki araştırmalarını devam ettirmek üzere New-York Üniversitesi’ne gitti. 1995’de misafir profesör olarak Paris- Reno Decarte Üniversites’ine davet edildi. 2000 yılında Kadir Has Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Göğüs Hastalıkları öğretim üyesi olarak görev almıştır. 1999-2006 yılları arasında Florange Nightingale Hastaneler Gurubu; Metropolitan hastanesinin Göğüs Hastalıkları konsultan hekimi ve Uyku Bozuklukları Merkezi Direktörlüğü yapmıştır. 2006 da tekrar İstanbul Üniveritesi öğretim üyeliği görevine geri dönmüş ve 2008 yılında İstanbul Üniversitesi Profesörlüğünü kazanarak Göğüs hastalıkları Profesörlük Ünvanını aldı.

Dr. Çelikoğlu’nun yurt dışında yayınlanmış 32 eseri vardır ve bunlardan ikisi kitap bölümleridir. Türkiye’de yayınlanmış 70’in üzerinde eseri bulunmaktadır. Akciğer Bronş kanserleri konusundaki “lokal tümör içi kanser tedavisi” (“İntra tumoral Chemotherapy”) çalışmaları yabancı bir çok tıp kitabında referans olarak gösterilmiştir. Bu konudaki çalışmaları akciğer kanserinde yeni bir tedavi metodu olarak devam etmektedir.

Yayınlar

  • Horluyor musunuz?
  • Prof. Dr. İ. Seyhan Çelikoğlu
    1929 Bergama doğumlu olan Prof. Çelikoğlu 1948 İstanbul Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Dahiliye ve Göğüs Hastalıkları konusunda ihtisasını Brompton-İngiltere ve Paris Üniversitelerinde 1954 tamamlamıştır. 1960 yılında İ.Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde Göğüs Hastalıkları Doçenti olmuş ve daha sonra 1970 de de profesörlüğünü almıştır. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Pnömoloji ( Göğüs Hastalıkları) Bölümünü kurmuş ve kürsü başkanlığını emekli olana kadar yürütmüştür.1969-1972 yılları arasında Ann Harbor Tıp Fakültesi-Detroit ABD de göğüs hastalıkları profesörü olarak eğitim vermiştir.

    Ülkemizde ve dünyada göğüs hastalıkları konusunda en önemli isimlerinden birisi olan Prof.Çelikoğlu kendi geliştirdiği tedaviler ve teşhis yöntemleri ile tüm dünyadan bu konularda çalışmalara danışmanlık ve öncülük yapmaktadır. Medistanbul Kliniğininin kurucularından olan Prof.Çelikoğlu akciğer kanseri, sarkoidoz, astım konularında dünyada en fazla başvurulan isimlerden birisidir.