Göğüs Hastalıkları | INTERMED

 

Göğüs Hastalıkları


İntermed Polikliniği Göğüs Hastalıkları Bölümü; bu alandaki hastalıkların teşhis ve tedavilerinde ileri teknik yöntemleri kullanılarak hastalarına hizmeti vermektedir.

İntermed Polikliniği Göğüs Hastalıkları Bölümü’nde; astım, allerjik solunum hastalıkları, akciğer embolisi, akciğerin enfeksiyon hastalıkları (pnömoni, bronşit), akciğer kanseri, akciğer zarı (plevra) hastalıkları, difüz akciğer hastalıkları (akciğer fibrozisi, Sarkoidoz), mesleksel ve çevresel akciğer hastalıkları, tüberküloz, uykuda solunum bozuklukları, sigaraya bağlı akciğer hastalıkları (kronik bronşit, amfizem) KOAH teşhis ve tedavisi yapılan hastalıklardır. Bronkoskopi işlemleri ve sigara bırakma tedavi programı medikal protokoller dâhilinde uygulanmaktadır.

İntermed Polikliniği Göğüs Hastalıkları Bölümü için; hafta içi 08:30 – 18:30, Cumartesi 09:00 – 16:00 saatleri arasında 0 212 444 1 633(MED) numaralı telefondan uzman hekimlerimize ulaşmak için randevu alabilirsiniz. Daha önce yapılmış tüm film ve tetkiklerinizi doktorunuza göstermek için yanınızda getirmeyi unutmayınız.

Doktorlarımız

Prof. Dr. İ. Seyhan Çelikoğlu
1929 Bergama doğumlu olan Prof. Çelikoğlu 1948 İstanbul Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Dahiliye ve Göğüs Hastalıkları konusunda ihtisasını Brompton-İngiltere ve Paris Üniversitelerinde 1954 tamamlamıştır. 1960 yılında İ.Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde Göğüs Hastalıkları Doçenti olmuş ve daha sonra 1970 de de profesörlüğünü almıştır. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Pnömoloji ( Göğüs Hastalıkları) Bölümünü kurmuş ve kürsü başkanlığını emekli olana kadar yürütmüştür.1969-1972 yılları arasında Ann Harbor Tıp Fakültesi-Detroit ABD de göğüs hastalıkları profesörü olarak eğitim vermiştir.

Ülkemizde ve dünyada göğüs hastalıkları konusunda en önemli isimlerinden birisi olan Prof.Çelikoğlu kendi geliştirdiği tedaviler ve teşhis yöntemleri ile tüm dünyadan bu konularda çalışmalara danışmanlık ve öncülük yapmaktadır. Medistanbul Kliniğininin kurucularından olan Prof.Çelikoğlu akciğer kanseri, sarkoidoz, astım konularında dünyada en fazla başvurulan isimlerden birisidir.