444 1 633

Yurt dışı aramalar:
+90 212 368 16 00

Yüksek standartlarda sağlık hizmeti vermek üzere 1982’de Nişantaşı’nda kurulan İntermed, ilk günden beri hasta memnuniyetini merkez alan insan odaklı bir yaklaşım sergiliyor.

Mesleki ve kurumsal değerleri sayesinde başarı çıtasını sürekli yükselten İntermed bugün Nişantaşı Polikliniği’nin yanı sıra Çiftehavuzlar Polikliniği ve Bebek Laboratuvarı ile hizmet vermeye devam ediyor.

İntermed, kadın hastalıkları ve doğumdan göz hastalıklarına, endokrinolojiden kardiyoloji ve nörolojiye uzanan 19 farklı branşta alanında deneyimli doktorlarla ve güçlü bir kadroyla hizmet veriyor.

İntermed polikliniklerinde sadece ayakta hasta hizmeti verilmesi, hastane ortamından farklı bir atmosfer yaratıyor ve hastalarına hem fiziksel hem psikolojik anlamda konforlu sağlık hizmeti sunabiliyor.

08:30 – 19:00 arasındaki çalışma saatleri ve özel sağlık sigortalarıyla olan anlaşmaları da hastaların hizmet almasını kolaylaştıran faktörler arasında öne çıkıyor.

Her zaman ileri ve yenilikçi bir vizyon doğrultusunda ilerleyen İntermed Sağlık Grubu, 2008 yılından beri Affidea bünyesinde yer alıyor. Affidea Avrupa’nın 16 ülkesinde radyolojik görüntüleme, tıbbi laboratuvar vekanser tedavisi alanlarında hizmet veriyor.

Randevu Oluştur

Merkezlerimizden kolayca randevu oluşturabilirsiniz.

YOUTUBE


Kadınlarda görülen en sık kanser; meme kanseri | Prof. Dr. Mehtap Tunacı

Meme kanseri kadınlarda görülen kanser tipleri arasında birinci sırada yer almaktadır. Hayat boyu her 8 kadından birinin kansere yakalanma riski vardır. Meme kanseri, meme dokusundaki hücrelerden gelişen kanserlerdir. Meme dokusunun herhangi bir yerinden kaynaklanabilir. En sık görülen tipi; meme kanallarından kaynaklanan duktal kanser denen kanserlerdir. Süt üreten bezlerden köken alan lobüler kanserler de sık görülür. Ayrıca diğer dokulardan kaynaklanan daha nadir medüller, tübüler, müsinöz gibi tipleri de vardır. Risk Faktörleri Meme kanseri gelişiminde bilinen en önemli risk faktörleri şunlardır; Obez veya aşırı kilolu olmak Yeterli fiziksel aktivite yapmamak Alkol kullanımı İlk doğum yaşı 30’dan sonra olanlar veya hiç doğum yapmamış olanlar İlk adet yaşı: İlk adetini erken yaşlarda görenler, yaşam boyu daha uzun süre östrojen hormonuna maruz kalacaklarından dolayı risk artmaktadır. Menopoz yaşı: Menopoz bilindiği gibi kadının adetten kesildiği, doğurganlığının sona erdiği dönemdir. İleri yaşta (+55 yaş) menopoza girme meme kanseri riskini arttırmaktadır. Burada da etken uzun süre östrojen hormonuna maruz kalmadır. Kadın cinsiyet, ileri yaş BRCA-1, BRCA-2 mutasyonları gibi bir takım genetik değişiklikler Meme kanseri öyküsünün bulunması Göğüse radyoterapi almış olmak Bazı iyi huylu meme hastalıkları (fibroadenom, papillomatosis, gibi) Ailede meme kanseri öyküsü olması: Annesinde, anne tarafından akrabalarında, teyzesinde ve ve/veya kız kardeşinde meme kanseri olan kadınlarda meme kanseri gelişmesi riski normal toplumdan daha fazladır.

HABERLER

Tümünü Gör

SOSYAL MEDYA