444 1 633

Yurt dışı aramalar:
+90 212 368 16 00

Dyt. Serpil Bozkurt Doğanay

Beslenme ve Diyet

Çiftehavuzlar Polikliniği

Biyografi

1974 yılında Niğde’de doğan Dyt. Serpil Bozkurt Doğanay, 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu. Obezite, diyabet, kalp-damar sağlığı, hipertansiyon, zayıflık, bariatrik cerrahi, onkoloji, gebelik, besin duyarlılık, gastrointestinal sistem, romatoloji, karbonhidrat sayımı, sporcu beslenmesi ve geriatri konularıyla ilgilenen Doğanay, 2003’ten bu yana İntermed Çiftehavuzlar Polikliniği’nde çalışmaktadır.

İş Deneyimi

2003-

İntermed


2003-2014

Doktorlar Merkezi Nişantaşı


2003-2014

Lazerart Estetik Ve Güzellik Merkezi Etiler


2003-2014

Baykent Tıp Merkezi Etiler


1996-2001

Nutra Slim Sağlıklı Zayıflama Merkezleri Nişantaşı - Kadıköy


2001-2003

Medline Özel Poliklinik Levent


Eğitim

1992-1996

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Lisans


BlOG YAZILARIVİDEOLAR


Dyt. Serpil Bozkurt Doganay | Beslenme ve Diyet

Şeker hastaları şeker yemeli mi? Dyt. Serpil Bozkurt Doganay Şeker hastalarının şeker yemesi konusuna açıklık getiriyor

Covid-19 Döneminde Obezite | Dyt. Serpil Bozkurt Doğanay

Hiçbir şey sağlıktan önemli değildir💙 Sağlığınız için aldığımız önlemlerle İntermed Çiftehavuzlar ve İntermed Nişantaşı Poliklinikleri tüm branşlarıyla hizmetinizde! #intermed #intermednişantaşı #intermedçiftehavuzlar

Dyt. Serpil Bozkurt Doğanay - Covid Süresince Beslenme Hakkında

Dyt. Serpil Bozkurt Doğanay Covid süresince “Nasıl Beslenmemiz Gerekiyor?” sorusunu cevaplıyor.


Randevu Oluştur

Merkezlerimizden kolayca randevu oluşturabilirsiniz.

YOUTUBE


Kadınlarda görülen en sık kanser; meme kanseri | Prof. Dr. Mehtap Tunacı

Meme kanseri kadınlarda görülen kanser tipleri arasında birinci sırada yer almaktadır. Hayat boyu her 8 kadından birinin kansere yakalanma riski vardır. Meme kanseri, meme dokusundaki hücrelerden gelişen kanserlerdir. Meme dokusunun herhangi bir yerinden kaynaklanabilir. En sık görülen tipi; meme kanallarından kaynaklanan duktal kanser denen kanserlerdir. Süt üreten bezlerden köken alan lobüler kanserler de sık görülür. Ayrıca diğer dokulardan kaynaklanan daha nadir medüller, tübüler, müsinöz gibi tipleri de vardır. Risk Faktörleri Meme kanseri gelişiminde bilinen en önemli risk faktörleri şunlardır; Obez veya aşırı kilolu olmak Yeterli fiziksel aktivite yapmamak Alkol kullanımı İlk doğum yaşı 30’dan sonra olanlar veya hiç doğum yapmamış olanlar İlk adet yaşı: İlk adetini erken yaşlarda görenler, yaşam boyu daha uzun süre östrojen hormonuna maruz kalacaklarından dolayı risk artmaktadır. Menopoz yaşı: Menopoz bilindiği gibi kadının adetten kesildiği, doğurganlığının sona erdiği dönemdir. İleri yaşta (+55 yaş) menopoza girme meme kanseri riskini arttırmaktadır. Burada da etken uzun süre östrojen hormonuna maruz kalmadır. Kadın cinsiyet, ileri yaş BRCA-1, BRCA-2 mutasyonları gibi bir takım genetik değişiklikler Meme kanseri öyküsünün bulunması Göğüse radyoterapi almış olmak Bazı iyi huylu meme hastalıkları (fibroadenom, papillomatosis, gibi) Ailede meme kanseri öyküsü olması: Annesinde, anne tarafından akrabalarında, teyzesinde ve ve/veya kız kardeşinde meme kanseri olan kadınlarda meme kanseri gelişmesi riski normal toplumdan daha fazladır.

HABERLER

Tümünü Gör

SOSYAL MEDYA