444 1 633

Yurt dışı aramalar:
+90 212 368 16 00

Kardiyoloji


Güncellenme Tarihi : 05 OCAK 2021

Genel olarak göğüs sıkışması, çarpıntı, gaz şikâyeti, nefes darlığı, yor­gunluk duygusu ve ender olarak ateş gibi çeşitli belirtilerle kendini belli eden kalp hastalıkları, dünyada ve ülkemizde başlıca gelen sağlık sorunlarından biridir. Çok küçük yaşlardan çok ileri yaşlara kadar geniş bir yaş aralığında ortaya çıkmaktadır. Kalp hastalıklarının giderek artmasından ve ani oluşabilecek sonuçlarından dolayı polikliniğimiz kardiyoloji alanında gerekli önemi vermiş ve bununla ilgili çalışmalara özen göstermiştir.

Kalp hastalıklarına hızlı müdahale etmenin gerekliliği bilinciyle hastanemizde 24 saat uzman kadro bulunmaktadır. Acil durumlarda profesyonel hekimler tarafından müdahalelerde bulunulmaktadır. Kardiyoloji polikliniği; uzman hekim kadrosuyla her yıl binlerce çeşidi olan kalp hastalıklarının tanı, teşhis ve tedavisi yapılmaktadır. Kardiyoloji kliniğimizin ve hekimlerimizin başarı oranını arttırmak amacıyla teknolojik gelişmeler takip edilerek güncellenmektedir.

Teşhis ve tedavisi yapılan hastalıklar

•Koroner Arter Hastalıkları (Açık anjiyografi balon + stent işlemleri)
•Kalp yetmezliği
•Kalp ritmi bozuklukları
•Kalp kapak hastalıkları
•Aort damarı hastalıkları
•Periferik damar hastalıkları
•Hipertansiyon
•Hiperlipidemi / Dislipidemi (Lipit metabolizma hastalıkları)

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

BRANŞ DOKTORLARI


VİDEOLAR


Kardiyoloji Bölümü Doç. Dr. Tuba Bilsel - Hipertansiyon Hakkında

“Hipertansiyon sadece rakamsal bir değer değildir,sizin kalp damar sağlığınızı gösteren ve sağlıklı yaş almanızı sağlayan önemli bir sağlık göstergesidir” Hipertansiyonunuzu düzenli takip ettirin.

Dr. Murat Kınıkoğlu - Şeker Hastalığı ve Covid-19 Hakkında

“Yapılan araştırmalar; şeker hastalığı olan Covid-19 hastalarında, hastalığın çok daha ciddi seyrettiğini göstermekte. Şeker hastası olup da, hastalığı kontrol altında olmayan kişilerin hastaneye yatma oranının, şeker hastası olmayanlara oranla 3 kat daha yüksek olduğu gözlemlenmiş. Dolayısıyla; evde şeker ölçümünüzü yaptırmanın yanında, mutlaka belirli aralıklarda HbA1C değerinize de baktırmanızı öneririz.”


Randevu Oluştur

Merkezlerimizden kolayca randevu oluşturabilirsiniz.

YOUTUBE


HABERLER

Tümünü Gör