444 1 633

Yurt dışı aramalar:
+90 212 368 16 00

Op. Dr. Tanju Gökçeer

Kulak Burun Boğaz (KBB)

Çiftehavuzlar Polikliniği

Biyografi

1959 yılında Ankara’da doğan Op. Dr. Tanju Gökçeer, 1984 yılında Trakya Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1994’ten bu yana İntermed Çiftehavuzlar Polikliniği’nde çalışmaktadır.

İş Deneyimi

1994-

İntermed


2008-2012

Haydarpaşa Numune E. A. Hastanesi İstanbul 2. KBB Kliniği Şef Yard. Ve Şef Vekilliği


2000-2008

Haydarpaşa Numune E. A. Hastanesi İstanbul 2. KBB Kliniği Şef Yardımclığı


1993-2000

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi İstanbul KBB Kliniği Başasistanlık


1992-1993

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi İstanbul KBB Kliniği Uzmanlık


1989-1992

Haseki KBB Kliniği Asistanı


Eğitim

1978-1984

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi


1970-1978

Galatasaray Lisesi


1965-1970

3. Selim İlköğretim Okulu


VİDEOLAR


Op. Dr. Tanju Gökçeer | Kulak Burun Boğaz Bölümü

Bruksizm nedir, neden olur? Bruksizm tedavisi nasıl yapılır? Kulak Burun Boğaz Bölümü Hekimi Op. Dr. Tanju Gökçeer #bruksizm hakkında bilgi verdi.


Randevu Oluştur

Merkezlerimizden kolayca randevu oluşturabilirsiniz.

YOUTUBE


Kadınlarda görülen en sık kanser; meme kanseri | Prof. Dr. Mehtap Tunacı

Meme kanseri kadınlarda görülen kanser tipleri arasında birinci sırada yer almaktadır. Hayat boyu her 8 kadından birinin kansere yakalanma riski vardır. Meme kanseri, meme dokusundaki hücrelerden gelişen kanserlerdir. Meme dokusunun herhangi bir yerinden kaynaklanabilir. En sık görülen tipi; meme kanallarından kaynaklanan duktal kanser denen kanserlerdir. Süt üreten bezlerden köken alan lobüler kanserler de sık görülür. Ayrıca diğer dokulardan kaynaklanan daha nadir medüller, tübüler, müsinöz gibi tipleri de vardır. Risk Faktörleri Meme kanseri gelişiminde bilinen en önemli risk faktörleri şunlardır; Obez veya aşırı kilolu olmak Yeterli fiziksel aktivite yapmamak Alkol kullanımı İlk doğum yaşı 30’dan sonra olanlar veya hiç doğum yapmamış olanlar İlk adet yaşı: İlk adetini erken yaşlarda görenler, yaşam boyu daha uzun süre östrojen hormonuna maruz kalacaklarından dolayı risk artmaktadır. Menopoz yaşı: Menopoz bilindiği gibi kadının adetten kesildiği, doğurganlığının sona erdiği dönemdir. İleri yaşta (+55 yaş) menopoza girme meme kanseri riskini arttırmaktadır. Burada da etken uzun süre östrojen hormonuna maruz kalmadır. Kadın cinsiyet, ileri yaş BRCA-1, BRCA-2 mutasyonları gibi bir takım genetik değişiklikler Meme kanseri öyküsünün bulunması Göğüse radyoterapi almış olmak Bazı iyi huylu meme hastalıkları (fibroadenom, papillomatosis, gibi) Ailede meme kanseri öyküsü olması: Annesinde, anne tarafından akrabalarında, teyzesinde ve ve/veya kız kardeşinde meme kanseri olan kadınlarda meme kanseri gelişmesi riski normal toplumdan daha fazladır.

HABERLER

Tümünü Gör

SOSYAL MEDYA